1987’den BUGÜNE

KOSAŞ KONUT SERVİSİ A.Ş. unvanı ile “toplu konut alanları içinde ihtiyaç duyulacak her türlü servis hizmetlerini sağlamak” amacıyla 1987 yılında MESA Şirketler Topluluğu bünyesinde, Ankara’nın ilk toplu konut hizmeti veren şirketi olarak, Mesa Koru Sitesi’ne hizmet vermek üzere kurulmuştur.

90’lı yılların başında Türkiye de bir ilk’e imza atarak özel donanımlı araçları ve deneyimli personeli ile ilk yetişkin ağaç naklini gerçekleştirmiş, çevreye olan duyarlılığıyla, ekolojik unsurları koruma ve yaşatmaya yönelik öncü adımlar atmıştır. “Ağaç Sökme – Dikme” ve “Toplu Konut Servis Hizmetleri” kapsamında hayata geçirdiği çalışmalar ile yurt çapında önemli yere sahip olmuştur. 

 

2008 yılında, MESA Grup şirketlerinden KONAŞ II. Konutkent Hizmet ve İşletme A.Ş. ile tek çatı altında birleşerek, KOSAŞ Konut Servisi İnş. Eml. Nak. Tem. Hay. Gıda ve Spor Tesisleri A.Ş. unvanı ile her geçen gün uygulama alanlarını genişleterek faaliyetlerini yürütmeye devam etmiştir. Kurulduğu günden bu yana üstün kalite anlayışından ödün vermeksizin varlığını sürdürmektedir.

MESA KALİTESİNİ YAŞAMLARA TAŞIYORUZ.

KOSAŞ, yarım asırlık deneyimiyle konutta yarattığı marka kavramının ötesine geçerek bugün bir ‘Yaşam Markası’ haline gelen MESA’nın konut alanında sağladığı çağdaş yaşam olanaklarını sürdürülebilir kılan ve MESA kalitesini yaşamlara taşıyan en büyük değerlerden biri olmuştur. Teslim sonrası yönetim ve servis hizmetiyle, gayrimenkul sektörüne yeni bir boyut kazandırmıştır.

 

32 yıllık deneyimi, sunduğu güven ve üstün kalite anlayışı ile toplu konut servis hizmetlerinde lider olmayı başaran KOSAŞ; çevre duyarlılığını ilke edinen anlayışıyla ve her bireyin yeşil bir çevrede, sağlıklı, çağdaş yaşam alanlarında yaşaması gerektiğine olan inancıyla; peyzaj hizmetleri, catering hizmetleri, tesis yönetim hizmetleri, ağaç nakli hizmetleri çerçevesinde faaliyetlerine ve uygulamalarına devam etmektedir.