Spor Tesisleri

Nisan 1989 tarihinde Koru Sitesinde, Kasım 1994 tarihinde de Konutkent 2 sitesinde hizmete giren spor tesislerimiz, 2005 yılında bakıma alınarak FİFA Standartlarında (aerodinamik) sentetik çim döşenmiştir. Bu yenilemeler sırasında halı sahaların idari binalarının, soyunma odaları ile bekleme salonlarının da bakım onarımları yapılarak futbol severlerin hizmetine sunulmuştur.

Halı sahalarımız 2010 yılında Türkiye Futbol Federasyonunun; saha/zemin kalitesi, bina kalitesi, sağlık ve hijyen koşulları vb. kriterleri ile yapmış olduğu derecelendirmeden başarı ile geçerek 3 yıldızlı Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştırr. Ankarada TFF'nin kriterlerine en uygun olan 3 yıldızlı Yetelilik Belgesine sahip beş halı sahadan ikisi Konutkent Halı Sahamız ve Koru Sitesi Halı Sahamızdır.

Sporcu sağlığı göz önünde bulundurularak, hareket kolaylığı sağlayan aerodinamik sentetik çim ile kaplanan saha zeminine kauçuk granürle dolgu yapılmış ve sakatlanmaların önlenmesi sağlanmıştır.

Bol oksijenli yeşil bir alanda kurulu olan 34 m X 52 m. ölçülerine sahip halı sahalarımız 08:30 – 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gruplara özel soyunma odaları, sıcak su ve duş imkanı, mini kantin, bekleme salonu ve özel otoparkı ile Ankara’nın gözde tesisleri arasında yeralan halı sahalarımız bugüne kadar bir çok turnuva ve spor okuluna ev sahipliği yapmıştır. Halen, Ankara'da faaliyet gösteren bir kısım spor okulu faaliyetlerine halı sahalarımızda devam etmektedir.

REZERVASYON
(0312) 240 48 49


Konutkent Halı Saha

Adres :Konutkent 2 Sitesi
Bozova Sokak Çayyolu/ANKARA

Telefon: (0312) 240 48 49

Koru Halı Saha

Adres:Eskişehir Yolu, Mesa Koru Sitesi,
Mesa Plaza Yanı Çayyolu/ANKARA

Telefon:(0312) 240 52 92