Rulo Çim ve Seracılık

Rolu Çim (Hazır Çim)

Genellikle peyzaj uygulamalarında seçilen bitki türleri, yaratılan etkili ve farklı uygulamalar kadar alanda fon etkisi yaratarak, uygulamaların görselliğini ve algılanmasını ön plana getiren çim dokusu da önemlidir.

Ekim yöntemi ile oluşturulan çim alanların kalitesi; tohumun ekim zamanı, çimlenme döneminde yaşanan problemler ve kullanılan malzemenin kalitesi ile orantılı olarak değişmektedir. Buna karşılık rulo çim, serildiği anda yeşil bir görüntünün elde edilmesinin yanı sıra tohumun ekilmesi ve çimlenme döneminde yaşanacak bu problemleri de ortadan kaldırmaktadır.

Özel çim parklarında üretilen, bakımı yapılan, sık ve sağlıklı dokuya sahip çimler, rulolar halinde kesilerek istenilen yerlere nakledilmekte ve alan uygulaması yapılmaktadır. Yeşil alan ve çevre düzenlemeleri, futbol/golf sahaları, parklar, oyun alanları, ev bahçeleri, tesis ve bina çevreleri, tohum ekimine uygun olmayan alanlar gibi birçok uygulama alanına sahip olan rulo çim fazla bakım gerektirmeden kısa sürede kullanılır hale gelmektedir. Her mevsim uygulama imkânının bulunduğu rulo çim ile en kısa zamanda sağlıklı ve güzel yeşil alanlar elde edilmektedir.

Seracılık

1992 yılında Koru Sitesinde KORU SERA adıyla kurulan seramızda bitki ve çiçek ihtiyaçları genel olarak, Bursa ve Yalova bölgesinden temin edilerek satışa sunulmaktadır. 1997 – 2005 yılları arasında Altınoluk da kurulan seramızda mevsimlik çiçek, çalı ve yerörtücü bitki üretimi yapılmıştır. Altınoluk çiftlik arazisinde başlayan üretim faaliyetlerine 2005 yılından itibaren Koru Sera‘da oluşturulmuş kapalı seralarımızda ve Şehitali fidanlığımızda devam edilmektedir.

Peyzaj uygulaması yaptığımız birçok projenin yanı sıra, özellikle Çayyolu bölgesindeki toplu konut ve özel villa bahçelerinin bitki ihtiyaçları seramız tarafından karşılanmaktadır.

Bitki üretimi ve satışı, mevsimlik çiçek dikimi, iç mekan bitkilerinin bakımı ile birlikte bahçelerinizin; saksı, bahçe dekorasyon ürünleri, hayvansal gübre, bitkisel toprak vb. ihtiyaçlarını karşılayarak, yaşam alanlarınıza renk katmaya devam etmekteyiz.